State Swim Meet Results- Individual Medley
Boys 8&Under 100yd IM
- Tyler Jette 1:36.42 Bitterroot
- Brockton Elliot 1:37.78 Chinook
- Tegan Jones 1:49.37 Conrad
- Reece Taylor 1:50.22 Conrad
- Ryan Unruh 1:53.13 Sidney
- Hunter Cole 2:02.03 Chester
- Kale Blatter 2:07.27 Bitterroot
Girls 8&Under 100yd IM
- Jaimison Soderquist 1:30.11 Plentywood
- Ryleigh Kleinke 1:42.63 Sidney
- Ave’ Norby 1:42.70 Sidney
- Kari Pederson 1:45.40 Lewistown
- Bobe Kari 1:47.05 Bitterroot
- Brooke Tomassi 1:47.72 Roundup
- Lily Apedaile 1:48.02 Bitterroot
- Alexa Nelson 1:57.65 Plentywood
- Denvyr Tuss 2:05.36 Malta
- Hadley Maher 2:06.50 Scobey
Boys 9-10 100yd IM
- Zsomi Kari 1:21.62 Bitterroot
- Braden Mattson 1:21.70 Chester
- Andrew Frederick 1:22.14 Bitterroot
- Kieren Netburn 1:26.12 Lewistown
- Morgan Axtman 1:29.09 Ft Benton
- Corben Holler 1:32.53 Sidney
- Kaelin Pisle 1:32.75 Roundup
- Marshall Caves 1:32.88 Malta
- Ephraim Apedaile 1:36.13 Bitterroot
- Aiden Leibrand 1:39.31 Scobey
Girls 9-10 100yd IM
- Catherine deGuzman 1:23.33 Lewistown
- Madeline Denton 1:23.64 Lewistown
- Breauna Erickson 1:26.26 Conrad
- Britton Elliot 1:27.57 Chinook
- Cami Blevins 1:29.21 Shelby
- Mace Bachoco 1:32.55 Big Sandy
- Avery Cole 1:34.38 Columbia Falls
- Emme Courchense 1:34.89 Bitterroot
- Alaura Hawley 1:35.23 Harlem
- Hallie Neibauer 1:35.46 Chinook
Boys 11-12 200yd IM
- Dillin Geyer 2:40.50 Big Sandy
- Dalton Sand 2:40.56 Glasgow
- Andrew Rasmussen 2:44.99 Harlem
- Tristan Gibson 2:47.15 Fairfield
- Benton Elliot 2:51.27 Chinook
- Cadogan Wheat 2:54.81 Bitterroot
- Brady Barnhill 2:57.02 Conrad
- Jackson Schmele 3:03.47 Chinook
- Connor Cheff 3:03.87 Columbia Falls
- Darrow Messerly 3:04.17 Malta
Girls 11-12 200yd IM
- Brittany Kaufman 2:41.25 Glendive
- Emerald Templin 2:50.34 Columbia Falls
- Audrey Taylor 2:52.62 Conrad
- Liberty LaValley 2:54.46 Choteau
- Cate Cota 2:55.83 Roundup
- Gracee Lekvold 2:56.21 Scobey
- Brooklyn Nason 3:00.69 Lewistown
- Rhiannon Cole 3:04.63 Chester
- Alaynee Hawley 3:09.21 Harlem
- Raelee Dowden 3:10.48
Boys 13-14 200yd IM
- Caleb Russell 2:24.72 Lewistown
- Taggert Devaney 2:30.05 Harlem
- Kade Strutz 2:35.96 Big Sandy
- Trevor Johnson 2:37.74 Glasgow
- Seth Dodds 2:40.09 Sidney
- Ronnie Barnhill 2:40.33 Conrad
- Jackson Delong 2:46.60 Bitterroot
- James Role 2:50.05 Columbia Falls
- Braden Cromwell 3:04.51 Scobey
- Zachery Cheetham 3:06.10 Bitterroot
Girls 13-14 200yd IM
- Katie Frederick 2:37.53 Bitterroot
- Katye McGouldrick 2:38.83 Bitterroot
- Casey Fison 2:41.53 Bitterroot
- Chloe Cota 2:44.31 Roundup
- Emma Webber 2:52.72 Roundup
- Gwyneth Arthur 2:54.22 Sidney
- Emily Tuck 2:55.22 Bitterroot
- Allison Broesder 2:57.12 Conrad
- Reba Doucette3:00.15 Malta
- Maysen Mindt 3:02.66 Sidney
Boys 15-19 200yd IM
- Alex Wickens 2:09.89 Lewistown
- Aidan Carmody 2:21.35 Bitterrot
- Brennan Williams 2:22.07 Bitterroot
- Finn Belanger 2:26.42 Bitterroot
- Jack Anderson 2:31.79 Plentywood
- Benjamin Brodhead 2:34.55 Sidney
- Grant O’Brien 2:35.25 Malta
- Conner Fink 2:41.20 Sidney
- Damian Schuhmacher 2:41.82 Harlem
- Steven Mulonet 2:42 Chinook
Girls 15-19 200yd IM
- Khloe Krumweide 2:33.55 Glasgow
- Siri Pederson 2:37.99 Lewistown
- Torey Dahl 2:38.22 Sidney
- Andrea Russell 2:43.13 Conrad
- Jenna Leader 2:43.86 Big Sandy
- Katelynn Larson 2:45.20 Chester
- Haylee Koon 2:51.06 Sunburst
- Nicole Billedeaux 2:52.75 Chester
- Shay Garfield 2:56.32 Malta
- Sheridan Johnson 2:58.54 Conrad